Semináře a kurzy - účetnictví a daně
Zde můžete zkusit najít co Vás zajímá
Objednáno kurzů zobrazit objednávku

Cestovní náhrady - výklad a praktické procvičování

Určeno

Nejen pro pracovníky, kteří se zabývají zpracováním cestovních příkazů (jejich kontrolou, účtováním apod.) a vyplácením cestovních náhrad, ale též pro osoby, které rozhodují o vyslání pracovníků na služební cesty a potřebují znát správnou metodiku postupu.

Cíl semináře

Komplexní rozbor možností poskytování náhrad cestovních výdajů v roce 2018. V průběhu semináře budou zdůrazněny aktuálních novinky a výklady v oblasti cestovních náhrad, včetně ilustrace na příkladech.

Obsah

  • obecné vymezení problematiky cestovních náhrad (pravidelné pracoviště, místo výkonu práce), zásady, které je nutné před vysláním na pracovní cestu dodržet, postup u státních organizací a u ostatních zaměstnavatelů
  • poskytované náhrady cestovních výdajů ve vazbě na zákon o daních z příjmů a pojistné zákony (pohled zaměstnance i zaměstnavatele)
  • jízdné a náhrady jízdních výdajů na pracovních cestách (sazby v roce 2018, dokládání spotřeby při použití vlastního automobilu, silniční daň, praktické výpočty, jízdné v případě přerušení pracovní cesty nebo při návštěvě rodinného příslušníka)
  • stravné při tuzemských a zahraničních pracovních cestách (sazby v roce 2018, aplikace kurzů vč. souvisejícího účtování, pravidla pro snížení/krácení stravného, postup při zajištění bezplatného stravování, kapesné)
  • další možnosti poskytování cestovních náhrad (za ubytování, vedlejší výdaje, při dočasném přidělení, změně místa výkonu práce či přijetí zaměstnance do zaměstnání, práce v zahraničí)
  • speciální postupy při poskytování cestovních náhrad (přerušení pracovní cesty, paušalizace náhrad a jiné)
  • související daňová problematika (cestovní náhrady x silniční daň)
  • aplikace cestovních náhrad u podnikající fyzické osoby.

Výklad bude ilustrován na příkladech a bude doplněn aktuálními stanovisky GFŘ a MF k dané problematice.

Rovněž budou zdůrazněny novinky v roce 2018 ve srovnání s předchozím stavem.

Pro účastníky semináře bude k dispozici podkladový materiál. V průběhu semináře budou zodpovězeny konkrétní dotazy účastníků.


OBJEDNAT: Cestovní náhrady - výklad a praktické procvičování

Lektor

RNDr. Ivan Brychta

Daňový poradce
Vzdělání: Daňový poradce ev.č. 1547,
Praxe: odborný lektor, daňový poradce
Publikace: Daňově uznatelné náklady (Verlag Dashofer)  Tabulky a informace pro daně a podnikání (ASPI) Meritum Daně (ASPI)
Diskuse ke kurzu: Cestovní náhrady - výklad a praktické procvičování
Máte k tématu co říci? Zapojte se. Pravidla diskuze naleznete zde.
 

tato akce již proběhla

lektor

RNDr. Ivan Brychta

termín

15.05.2014
09:00 - 13:00

místo konání

Novotného lávka 5, Praha 1

cena

hodnocení

hodnocení 0
počet hodnocení: 0
 

tagyuložit do kalendáře

doporučené a aktuální akce

Dlouhodobý majetek a jeho odpisy 18.02.2019 - 1.900 KčCash flow v příkladech 20.02.2019 - 2.600 KčOrganizační složka podniku - odštěpný závod zahraniční osoby 21.02.2019 - 2.800 KčMajetek - opravy, zhodnocení... 21.02.2019 - 1.900 KčCenné papíry - teorie a praxe pro podnikatele 22.02.2019 - 1.900 Kč