Semináře a kurzy - účetnictví a daně
Zde můžete zkusit najít co Vás zajímá
Objednáno kurzů zobrazit objednávku

EET

Elektronická evidence tržeb

Nová povinnost elektronické evidence tržeb se dříve či později dotkne většiny podnikatelů. Zjednodušeně lze říci, že elektronické evidenci budou podléhat tržby, které pocházejí z podnikatelské činnosti a zároveň byly uhrazeny v hotovosti, platební kartou, šekem, směnkou či jinými obdobnými způsoby např. stravenkou. V první fázi (od 1.12.2016) budou této nové povinnosti podléhat podnikatelé, poskytující ubytovací a stravovací služby, v další fázi od 1.3.2017 se bude EET týkat maloobchodu a velkoobchodu.

Tématu EET se věnují i následující články: Elektronická evidence tržeb a EET-povinnosti-podnikatelu

Aktuálně nenabízíme žádný seminář věnovaný tomuto tématu. Pokud si nevyberete jinou vzdělávací akci z našeho katalogu, kontaktujte nás a my vám odpovídající kurz doporučíme.

Důvodem pro zavedení elektronické evidence tržeb je dlouhodobé a systematické krácení daňové povinnosti v některých oblastech podnikání, kde se stalo téměř běžnou záležitostí. EET by měla být osvědčeným moderním nástrojem, který zamezí daňovým únikům a poskytne Finanční správě získat efektivní formou informaci o tom, zda daňový poplatník správně vykazuje své hotovostní tržby a nepodniká na úkor ostatních podnikatelů.