Semináře a kurzy - účetnictví a daně
Zde můžete zkusit najít co Vás zajímá
Objednáno kurzů zobrazit objednávku

LKD - daň z příjmů právnických osob

Určeno pro

Daňové poradce, ekonomy, auditory, účetní společnosti a podnikatele, finanční ředitele a další odbornou veřejnost, které se téma týká.

Cíl školení

Zopakování novinek a problematických pasáží jednotlivých daňových zákonů a účetních předpisů, upevnění znalostí řešením konkrétních příkladů, poučení se ze souvisejících judikátů.

Obsah

Zásadním tématem daně z příjmů právnických osob bude vládou schválená novela zákona (zejména ve vztahu ke směrnici ATAD), která přinese nové testování daňové účinnosti tzv. výpůjčních nákladů. Vysvětlíme si obsah nových pojmů a způsob výpočtu. Součástí výkladu budou i další změny, které novela přinesla (např. zdanění při přechodu, pravidla pro ovládanou zahraniční společnost), zařadíme také stručnou novelu daňového řádu ve vztahu k protizneužívacímu pravidlu. Daň z příjmů právnických osob byla novelizována také v oblasti odpočtu na výzkum a vývoj, změny jsou v kmenových listech a oznámení zahraničních příjmů. Novely vyložíme v časové souvislosti.  

Součástí výkladu obou částí daně z příjmů budou také závěry Koordinačního výboru, které se k dané problematice váží, případně zajímavé obecně využitelné judikáty NSS.


OBJEDNAT: LKD - daň z příjmů právnických osob

Lektor

Ing. Ivana Pilařová

Auditor, daňový poradce
Vzdělání: VŠE, ekonomika průmyslu
Praxe: Od roku 1993 daňový poradce Od roku 1994 auditor
Publikace: Účetní a daňové problémy právnických osob, GRADA Daňová optimalizace právnických osob (vedoucí příručky), Verlag Dashofer Účetní závěrka, základ daně, finanční analýza, VOX Účetní a daňové problémy řešené v s.r.o., ASPI Účetnictví podnikatelů v příkladech, VOX
Diskuse ke kurzu: LKD - daň z příjmů právnických osob
Máte k tématu co říci? Zapojte se. Pravidla diskuze naleznete zde.
 

tato akce již proběhla

lektor

Ing. Ivana Pilařová

termín

27.08.2019
09:00 - 14:00

místo konání

Novotného lávka 5, Praha 1

cena

hodnocení

hodnocení 5
počet hodnocení: 120
 

tagyuložit do kalendáře

doporučené a aktuální akce

Majetek - opravy, zhodnocení... 26.09.2019 - 2.100 KčFakturace v tuzemsku i mimo 02.10.2019 - 2.100 KčDeriváty - klasifikace a účtování 03.10.2019 - 2.100 KčPracovní doba, překážky a dovolená v praxi 04.10.2019 - 2.500 KčDPH - příklady v rámci EU a třetích zemí 08.10.2019 - 2.400 Kč