Semináře a kurzy - účetnictví a daně
Zde můžete zkusit najít co Vás zajímá
Objednáno kurzů zobrazit objednávku

Účetní uzávěrka a daňové přiznání - právnické osoby

Určeno pro

Daňové poradce, ekonomy, auditory, účetní společnosti a podnikatele, finanční ředitele a další odbornou veřejnost, které se téma týká.

Cíl školení

Na semináři budou posluchači v první části seznámeni se závěrkovými operacemi a procesem sestavení roční účetní závěrky podnikatelských subjektů. Ve druhé části pak se sestavením daňového přiznáni k dani z příjmů právnických osob.

Obsah

První část

Za rok 2017 bude sestavena účetní závěrka podruhé podle zásadní novely zákona o účetnictví a to odlišně pro jednotlivé katagorie účetních jednotek. Na semináři položíme důraz na jednotlivé výkazy účetní závěrky a jejich novou strukturu, stejně tak se budeme věnovat standardním operacím souvisejícím s účetním uzavřením roku.


Druhá část

Daň z příjmů právnických osob – sestavení daňového přiznání

Ve druhé části si vysvětlíme obsah jednotlivých řádků formuláře daňového přiznání k dani z příjmů právnických osob se zaměření na podnikatele a s důrazem na novinky roku 2017 jako je například daňové nakládání s bezúplatnými příjmy, praktická aplikace tvorby opravných položek k pohledávkám podle podmínek roku 2017. Budeme se věnovat jednotlivým řádkům daňového přiznání.

Součástí bude také informace o tabulkách o vztazích mezi spojenými osobami, které jsou přílohou daňového přiznání.  


OBJEDNAT: Účetní uzávěrka a daňové přiznání - právnické osoby

Lektor

Ing. Ivana Pilařová

Auditor, daňový poradce
Vzdělání: VŠE, ekonomika průmyslu
Praxe: Od roku 1993 daňový poradce Od roku 1994 auditor
Publikace: Účetní a daňové problémy právnických osob, GRADA Daňová optimalizace právnických osob (vedoucí příručky), Verlag Dashofer Účetní závěrka, základ daně, finanční analýza, VOX Účetní a daňové problémy řešené v s.r.o., ASPI Účetnictví podnikatelů v příkladech, VOX
Diskuse ke kurzu: Účetní uzávěrka a daňové přiznání - právnické osoby
Máte k tématu co říci? Zapojte se. Pravidla diskuze naleznete zde.
 

tato akce již proběhla

lektor

Ing. Ivana Pilařová

termín

19.12.2012
09:00 - 16:00

místo konání

Novotného lávka 5, Praha 1

cena

 

tagyuložit do kalendáře

doporučené a aktuální akce

Splatná a odložená daň a jak ji spočítat - aktuálně 20.06.2018 - 1.900 KčCestovní náhrady 21.06.2018 - 1.900 KčJak správně fakturovat 27.06.2018 - 2.000 KčKonsolidovaná účetní závěrka a jak s ní začít 28.06.2018 - 2.300 KčVnitřní kontrolní systém - pohled auditora 28.06.2018 - 1.900 Kč